Our product range includes a wide range of 230 vac one feet led tube light, 36 w led street light, rechargeable hand lamp, smd led street light, street lamps outdoor led light and ufo high bay light.
₹ 225 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 8 W |
| Shape | Rectangle |
| Length | 1 Feet |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | IP40 |
| Voltage | 230 V AC |
| Model Name/Number | N-TWPB108W230A |
| Certification | ISI |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 790 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | CE |
| Sensor | No |
| Input Voltage | 230V |
| Power | 36 W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | CE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Pure White |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
| Input Voltage | 230v AC |
| Power | 24 watt |
| Usage/Application | Street Light |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage | 230VAC |
| IP Rating | IP55 |
| Brand | N-PRO |
| Power | 24WATT |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Street light |
| Certification | RoHS |
| Sensor | No |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | No |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Finish Type | Powder Coated |
| Main Color | White |
| Shape/Design | Round |
| Controller Type | Button |
| Brand | Nucleus Electricals |
Minimum order quantity: 10 Piece
Nikhil (Manager)
Nucleus Electricals
B Wing, Flat No 1006, Aaradhyam Society, Alandi Moshi Road, Dudulgaon
Pune - 412105, Maharashtra, India