Manufacturer of a wide range of products which include waterproof led cnc machine light, machine light, led focus light, ip 67 waterproof cold storage light, led highbay lights and led high bay.
₹ 1670 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Beam Angle | 140-180 |
| Lighting Type | LED |
| Power Consumption | 12 W |
| Lamp Source Color | White |
| Body Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1900 / Piece Get Latest Price
| Arm Type | 1 FEET |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Body Material | ALUMINUM |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 12 MONTH |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | Fluorescent |
| Wattage | 15W |
| Base Type | tube light |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | Nuclues electricals |
| Certification | ISI |
| Operating Voltage | 230 v ac |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2600 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50 W |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Colour Rendering Index | pure white |
| Luminaire Light Beam Spread | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Nikhil (Manager)
Nucleus Electricals
B Wing, Flat No 1006, Aaradhyam Society, Alandi Moshi Road, Dudulgaon
Pune - 412105, Maharashtra, India