Manufacturer of a wide range of products which include linear led high bay light and round type high bay led light.
₹ 1900 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Square |
| Warranty | 12 MONTH |
| Base Type | B5 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | CE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100 W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Beam Angle | 180 Deg |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 12 MONTH |
| Power | 150 W |
Minimum order quantity: 1 Piece
Nikhil (Manager)
Nucleus Electricals
B Wing, Flat No 1006, Aaradhyam Society, Alandi Moshi Road, Dudulgaon
Pune - 412105, Maharashtra, India